Artykuł sponsorowany

Jakie są wskazania do wykonania laseroterapii siatkówki?

Jakie są wskazania do wykonania laseroterapii siatkówki?

W ostatnich latach laseroterapia siatkówki stała się jedną z najbardziej popularnych i skutecznych metod leczenia chorób oczu. W tym artykule przedstawimy wskazania do wykonania laseroterapii siatkówki oraz omówimy jej zalety.

Kiedy warto rozważyć laseroterapię siatkówki?

Laseroterapia siatkówki może być stosowana w przypadku różnych chorób oczu. Jednym z najczęstszych wskazań jest cukrzyca, która może prowadzić do retinopatii cukrzycowej – uszkodzenia naczyń krwionośnych siatkówki. Laseroterapia pomaga zahamować rozwój tej choroby i zmniejszyć ryzyko utraty wzroku. Inne wskazania to np. jaskra, gdzie laser może być używany do obniżenia ciśnienia śródgałkowego, czy też otwory i przerwy w siatkówce, które mogą prowadzić do odwarstwienia siatkówki.

Zalety laseroterapii siatkówki

Laseroterapia siatkówki ma wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz częściej wybierana przez pacjentów. Po pierwsze, jest to metoda nieinwazyjna, która nie wymaga hospitalizacji ani długotrwałej rekonwalescencji. Po drugie, zabieg jest szybki i bezbolesny, a pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania już kilka godzin po terapii. Po trzecie, laseroterapia siatkówki ma wysoką skuteczność – w wielu przypadkach pozwala uniknąć operacji i zahamować postęp choroby.

Kiedy warto wybrać laseroterapię siatkówki we Wrocławiu?

Decyzja o wykonaniu laseroterapii siatkówki we Wrocławiu powinna być podjęta po konsultacji z lekarzem okulistą. Warto wybrać specjalistę z doświadczeniem w tej dziedzinie, który dokładnie zbada stan naszych oczu i oceni, czy laseroterapia będzie odpowiednią metodą leczenia. Jeśli na terenie Wrocławia lub okolic, warto poszukać gabinetu okulistycznego oferującego tego rodzaju terapię – dzięki temu będziesz miał pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony przez specjalistów w komfortowych warunkach. Zabieg ten można wykonać w Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym przy ul. Stawowej 12/3.

Jak przebiega zabieg laseroterapii siatkówki?

Sama procedura laseroterapii siatkówki jest stosunkowo prosta i krótka. Przed zabiegiem oko zostaje znieczulone kroplami, a następnie na rogówkę zakładane są specjalne soczewki kontaktowe, które umożliwiają lekarzowi precyzyjne skierowanie promienia lasera na siatkówkę. Sam zabieg trwa zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od rozległości zmian. Po terapii pacjent może wrócić do domu, a oko powinno się zregenerować w ciągu kilku godzin.